آموزش ادغام کردن چند فایل بزرگ در ویندوز - CMD

J A V I D
مدیر کل سایت

آموزش ادغام کردن چند فایل بزرگ در ویندوز - CMD

پستتوسط J A V I D » پنج شنبه 2 بهمن 1393, 1:39 am

مدتی پیش نیاز پیدا کردم ، که چندین فایل متنی بزرگ از نوع csv رو تو ویندوز با هم یکی کنم به اصطلاح merge کنم و خروجی یه فایل csv تکی باشه ، این کار تو لینوکس تو سه سوت انجام می شه ، ولی تو ویندوز مشکلاتی هست ! اول از همه اینکه اصولا نوت پد نمی تونه فایل های حجیم متنی رو باز کنه ! باید از نرم افزار های دیگری برای باز کردن فایل و کپی محتویات اون به یک فایل جدید استفاده کرد ک بازم مشکلی که وجود داره عدم توانایی ویندوز تو کپی متن فایل های حجیم هست !

جستجو های زیادی کردم تا آخر یه راهنمایی خوب پیدا کردم که تو ویندوزم و از طریق cmd بشه سه سوت اینکارو کرد !

تصویر

اول از همه فایل هایی ک می خواید یکی کنید رو تو درایو C و تویه پوشه با اسم دلخواه مثلا csv کپی کنید .

سپس از منوی استارت قسمت جستجو سه حرف cmd رو تایپ کنید (در ویندوز هشت روی استارت بزنید و تو همون پنجره کاشی ها همین جوری کلمه cmd رو تایپ کنید) و اینتر رو بزنید ! تا خط فرمان ویندوز اجرا بشه .

دستور زیر رو تایپ کنید تا به شاخه اصلی درایو c برید

سپس با دستور زیر وارد پوشه ای که ساختید و فایل های شما درش قرار داره بشید . (ما اینجا فایل هامون رو تو پوشه ای به نام csv ) ذخیره کردیم .

سپس با دستور زیر فایل هاتون رو می تونید با هم یکی کنید و تو یه فایل جدید ذخیره کنید :

کد: انتخاب همه

copy *.csv new.csv

تو دستور بالا ما می گیم ک هرچی فایل با پسوند csv هست رو کپی کن در فایل جدیدی به نام new.csv ! مشاهده می کنید ک اینکار به سرعت و در سه سوت صورت می پذیرد که البته بستگی به حجم فایل های شما داره زمانش ولی برای فایلی ک خروجی اون حدود پونصد مگ بود برای من تو کمتر از ده ثانیه انجام شد .

همین کارو می شه با فایل های متنی نیز انجام داد که فقط باید تو آموزش بالا هر جا csv دیدید تبدیل کنید به txt !

برد مال کسی است ک بردن را باور دارد .

بازگشت به “آموزش سیستم عامل ها”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان